Vai Jūsu mājas lapa (domēns) pieder tieši Jums?

Darbā ir bieži sastopama situācija, kad klients nezina, ka domēns (domēna vārds), ar kuru ir reģistrēta viņa mājas lapa nepieder viņam. Priekšstāsts parasti ir tāds: mājas lapa sen bija pasūtīta un izstrādāta, klients maksā tikai par hostingu. Firma, kura taisīja mājas lapu to noformēja nevis uz klienta vārda, bet uz sava (tā ir ērtāk, un tā ir garantija, ka Jūs jebkura gadījumā samaksāsiet). Un faktiski domēns pieder firmai. Ja Jums to neatdod brīvprātīgi, tad Jūs neko nevarēsiet pierādīt.

Reiz kādai kompānijai vajadzēja meklēt programmētāju Anglijā (cilvēks aizbrauca zemenes lasīt). Bija Līdzīga situācija ir gadījusies ar Lattelecom, kad tālajā 1996. gadā kāda kompānija īrējot pasta serveri, pie domēna tiesībām tika pēc mēneša ilgas sazvanīšanās un sarakstīšanās.

Kā pārbaudīt, vai domēns pieder Jums?

Jāatver nic.lv mājas lapa, jāizvēlas izvēlnes punkts WHOIS. Jāpiekrīt nosacījumam – poga “Piekrītu”. Jāievada Jūsu domēna vārds un kods, tālāk “Enter”. Jāatrod īpašnieka vārdu otrajā paragrāfā – “Domēnavārda lietotājs”. Ja tur ir Jūsu e-pasts un rekvizīti, tad viss ir Ok. Ja nē, tad domēna vārda īpašnieka numurs ir uzrakstīts vienu rindu zemāk.

nic

Pie reizes, punkts “Tehniskā kontaktpersona” ir piemērots Jūsu hosteriem, kompānijai, kura Jūs apkalpo. Ja viņiem ir šīs tiesības, viņi var pārvaldīt domēnu. Bet jūs varēsiet jebkurā momentā izmainīt to piekļūšanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *